Matlı A.Ş. Irak Pazarına Göz Dikti

Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 28 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulan ve Matlı Grubu’nun ülke genelindeki 6 yem fabrikasından birisi olarak 1 Ocak 2014 tarihinde hizmete giren Matlı Gaziantep Yem Fabrikasından ilk ihracat Irak’a yapıldı.

Matlı Grubu yetkilileri, Irak’a yapılan yumurta ihracatının devam ettiğini ayrıca Gaziantep Fabrikasının Ortadoğu ülkelerine yönelik dış ticarete çalışmalarını yoğunlaştırdığını, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin İran ile vardığı anlaşma neticesi ticari ambargonun da kalkacak olmasının ülkemizin üretim ve ihracat merkezi konumundaki Gaziantep’e de önemli hareketlilik kazandıracağını dile getirdiler.

İSO’nun “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında, 2014 yılı verilerine göre 188′inci sırada bulunan Matlı Grubun 10 bin metrekare kapalı alana sahip Gaziantep Fabrikası, saatte 60 bin ton yem üretme kapasitesi sahip bulunuyor. 32 kişinin istihdam edildiği tesiste 30 adet, 2750 m3 hammadde ve 42 adet, toplamda 3000 m3 mamul silosu mevcuttur. Dört banttan çuvallı paketleme, bir hattan döküm yüklemesi bulunan Matlı Gaziantep Yem Fabrikası’nda kanatlı yemleri için özel dizayn edilmişüretim hattına, ayrıca sekiz adet 5.000 tonluk silolara sahiptir.