Ömer Matlı Süt Çiftliği

ari-ab

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 140 dönüm arazi üzerinde, 750 adedi sağmal olmak üzere 1.800 büyükbaş hayvan kapasitesiyle faaliyet gösteren çiftliğimizde, süt ve süt ürünlerimizin lezzet ve kalite garantisini kaynağından sağlıyoruz.

“Hastalıktan Ari İşletmeler Belgesi” ve “Avrupa Birliği (AB) Standartlarında Süt Üreten Çiftlik Sertifikası”na sahip olan çiftliğimizden, Avrupa Birliği ülkelerine süt ve süt ürünleri ihracatı yapmayı planlıyoruz.

Çiftliğimizde Holstein, Simental ve Red Holstein ırkı hayvan popülasyonu ile kaliteli süt üretimini hedeflerken, hayvancılıkla uğraşan iş ortaklarımız için tercih edilecek farklı ırklarda gebe düve ticareti olanakları da sunuyoruz.

Yüksek genetiğe sahip gebe düveleri, uzman ekiplerimizle soy ağaçlarını ve tüm verim kayıtlarını kontrol ederek hastalıktan ari ülkelerden yetiştiricilerimiz için seçiyor ve üç defa heyet onayından geçirdikten sonra çiftliğe alıyoruz. Üreticilerimizin teşvik ve hibe desteklerinden yararlanmasına uygun hayvan temini yapıyoruz.

Çiftliğimizde hayvanlarımızı besleme ihtiyaçlarına göre gruplandırıyor ve rasyonları belirliyoruz. Bilinçli hayvancılık sistemimizle özenle beslediğimiz hayvanları teslim ettikten sonra, besleme danışmanlığıyla yetiştiricilerin verimlerini Matlı güvencesi altına alıyoruz.

Çiftlik ziyaret talepleriniz için bize 444 0 936 nolu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz