Ömer Matlı Süt Çiftliği

OmerMatliSutCiftligi-Hastaliktan-Ari

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 140 dönüm arazi üzerinde, 750 adedi sağmal olmak üzere 1.200 büyük baş hayvan kapasitesiyle faaliyet gösteren çiftliğimizde, süt ve süt ürünlerimizin lezzet ve kalite garantisini kaynağından sağlıyoruz.

Çiftliğimizde Holstein, Simental ve Red Holstein ırkı hayvan popülasyonu ile kaliteli süt üretimini hedeflerken, hayvancılıkla uğraşan iş ortaklarımız için tercih edilecek farklı ırklarda gebe düve ticareti olanakları da sunuyoruz.

Yüksek genetiğe sahip gebe düveleri, uzman ekiplerimizle soy ağaçlarını ve tüm verim kayıtlarını kontrol ederek hastalıktan ari ülkelerden yetiştiricilerimiz için seçiyor ve üç defa heyet onayından geçirdikten sonra çiftliğe alıyoruz. Üreticilerimizin teşvik ve hibe desteklerinden yararlanmasına uygun hayvan temini yapıyoruz.

Çiftliğimizde hayvanlarımızı besleme ihtiyaçlarına göre gruplandırıyor ve rasyonları belirliyoruz. Bilinçli hayvancılık sistemimizle özenle beslediğimiz hayvanları teslim ettikten sonra, besleme danışmanlığıyla yetiştiricilerin verimlerini Matlı güvencesi altına alıyoruz.