Proje Hakkında

KADIN ÜRETİCİLERİ DESTEKLEME PLATFORMU

Tarım ve hayvancılık alanında 60 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren ve pek çok ilklere imza atan Matlı Gıda Grubu, kadınların üretim sektöründeki gücünü ve pozitif etkisini, hayvancılık sektöründe de ortaya koymalarını sağlayacak bir projeyi hayata geçiriyor.

Kadın üretici ile omuz omuza projesinin yaratacağı pozitif etkinin kelebek etkisi ile dikkat çekici sonuçlar doğurması hedefleniyor.

Sektördeki kadın üreticilerin temel ihtiyaçları ve beklentileri değerlendirildiğinde ortaya çıkan iki temel alan ve bu alanlardaki çalışmaların iyileştirilmesi için gerekli makine-teçhizatla birlikte doğru uygulamaların da yapılmasını sağlayacak bilgi platformu proje kapsamında oluşturulacak.  

Kadın üreticiler ile omuz omuza projesi kapsamında Temiz Süt Üretimi’ne destek verilecektir.

Verilecek destekler kapsamında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi senato üyeliği, Dekan yardımcılığı, hayvan besleme ve beslenme hastalıkları anabilim dalı başkanlığı ve zootekni ve hayvan besleme bölüm başkanlıklarını yürütmüş olan Prof. Dr. İsmet Türkmen ve Proyem teknik destek uzmanlarımız katkı sağlayacaklardır.

Bu katkılarla birlikte üreticilerimizin her an bilgiye ulaşabilecekleri dijital platformlar ve uzaktan destek çalışmaları da olacaktır.