Amerikalılar Ömer Matlı Akademiye Hayran Kaldılar!

ABD IOWA TARIM BAKANI BILL NORTHEY: AVRUPA’YA ÖRNEK OLACAK BİR TESİS…

BURSA – İstanbul Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu’nun organizasyonu ile Türkiye’ye gelen ABD, IOWA Tarım Bakanı ve beraberindeki heyet Ömer Matlı Akademi Hayvancılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ne hayran kaldılar.

ABD IOWA Eyaleti Tarım Bakanı Bill Northey, ABD Tarım Ateşesi Jess Paulson, Tarım Bakanı Asistanı Kathy Hill, Protein Resources şirketi CEO’ su Mr. Struhr’ dan oluşan heyet,  Bursa’ya gelerek, Karacabey’deki Ömer Matlı Akademi Hayvancılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde incelemelerde bulundular.

Matlı Grup’un tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan sunumun ardından, Matlı Grup Pazarlama Direktörü Yasemin Eren tarafından gruba bağlı şirketlerin faaliyetleri ve Ömer Matlı Akademi Hayvancılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi hakkında bilgilendirme yapıldı. Ömer Matlı Akademi’nin, Türkiye’nin bölümünde ilk ve tek Akademisi olduğunu ifade eden Yasemin Eren, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini de sözlerine ekledi.

Sunumların ardından geçilen tesis gezisinde gördüğü teknolojiye, sisteme ve çalışanların titizliğine hayran kaldığını belirten ABD IOWA Eyaleti Tarım Bakanı Bill Northey, tesisin Avrupa’ya örnek olacak nitelikte olduğunu da ifade etti.

Tesis gezisinin ardından ABD IOWA Eyaleti Tarım Bakanı Bill Northey’e, Matlı Grup Pazarlama Direktörü Yasemin Eren tarafından Bursa’nın simgelerinden Kozahan İpek tablosu takdim edildi.