Hayvancılık Akademisi

Sanal dünyanın “Hayvancılık Akademisi” faaliyette;

Sanal dünyanın “Hayvancılık Akademisi”, www.hayvancilikakademisi.com adresinde yayın hayatına hızla devam ediyor. Hayvancılık Akademisi, bir sosyal sorumluluk projesi olarak, Matlı A.Ş. bünyesindeki Ömer Matlı Akademi tarafından destekleniyor. Türkiye’den ve Dünya’dan en son, en taze hayvancılık haberlerine yer verilen sitede, konuyla ilgili alanındaki akademisyenlerin görüş ve yazıları yayınlanıyor, hayvan yetiştiricileri de en çok ihtiyaç duydukları bilgilere bu siteden kolaylıkla ulaşabiliyor. 

Yetiştiricinin aradığı bilgi 
Hayvancılık Akademisi, ziyaretçilerini şu altı ana başlıkta bilgilendiriyor ve haberdar ediyor: Hayvancılık, Hayvan Besleme, Gıda, Bilim Teknoloji, Ekonomi, Eğitim. “Yetiştirici Köşesi”nde ise doğrudan yetiştiriciden gelen sorular cevaplanıyor. Yetiştirici yine Hayvancılık Akademisi’nden güncel yem, yem hammaddesi ve çiğ süt fiyatlarına da ulaşabiliyor.

Hayvancılığın bilgi ve birikim merkezi

Ömer Matlı Akademi’nin Türkiye de süt ve besi sığırı yetiştiriciliğinde kullanılan değişik hayvan ırklardan oluşturulan bir sürüyü barındıran çiftliğinde, daha verimli bir süt ve besi hayvancılığı yapabilmek için ar-ge çalışmaları yürütülüyor.Hem bu çalışmaların ve sonuçlarının Ömer Matlı Akademi’ye fiilen gelemeyen ilgililere aktarılması hem de çiftçimizin, yetiştirimizin en yeni bilgiler ve haberlerle güncellenebilmesi için sanal dünyanın Hayvancılık Akademisi olan www.hayvancilikakademisi.com ‘u destekliyor.