Proyem, tarım ve hayvancılık sektörüyle Mezopotamya Fuarı’nda buluştu

30 Nisan-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında Diyarbakır’da Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan 15. Mezopotamya Tarım Hayvancılık Fuarı’na katılan Proyem, bölgedeki iş hacmini büyütmek, yeni üreticilerle tanışmak, bölgenin nabzını tutmak ve rakiplerinden ayrışan hizmet kalitesini öne çıkartmak için fuar boyunca stant alanında ziyaretçilerini ağırladı ve verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

Tarım ve hayvancılık sektörünün bölgedeki en büyük buluşması olan ve 314 markanın katıldığı fuarda; Proyem standı, katılımcıların ve Proyem bayilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Matlı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, fuar kapsamında bayilerle de bir araya geldi. Fuarda Proyem’in sponsoru olduğu Oğlak Teşvik ve Güzellik Yarışması’nda birinci olan hayvan sahibine Proyem markalı 10 çuval yem hediye edildi.

Fuarın açılış törenine Diyarbakır ve çevresindeki il ve ilçelerin valiliklerinden, belediyelerinden, ticaret ve sanayi odalarından ve sivil toplum örgütlerinden yetkililer katılım sağladı. Törende konuşan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, tarımın Mezopotamya’da başladığını anımsatarak, “Bize düşen tarımın coğrafyasını, tarımın gastronomisini,  tarımın turizmini geliştirmek. O günden bize kalan bu değeri gelecek nesillere aktarmak en önemli görevlerimizden biri olmalı” diye konuştu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun ise fuarın kentte hayvancılık ve tarımının gelişimine katkı sunacağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Halkımızın gelişen teknikten yaralanıp topraktan daha iyi verim alabilmesi için bu tür fuarların çoğalması gerekiyor. Üzerimize ne düşüyorsa biz yapmaya hazırız.”  dedi.

Fuar ile ilgili değerlendirme yapan Proyem Satış Koordinatörü Muhammed Said Ünal: “Bulunduğumuz coğrafya, tarım ve hayvancılık için çok önemli olan ve aynı zamanda dinamiklerine hâkim olduğumuz ve uzun yıllardır saha ekiplerimizle bilinçli hayvancılığın gelişmesi noktasında çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürdüğümüz bir bölge. Türkiye’nin en büyük yem üretim tesisi olan Proyem Diyarbakır fabrikamız için iş birliği ve satış potansiyeli taşıyan bu fuarın, bölgeye de katkısı olacağına inanıyorum.” dedi.