Dünya 5.Gıda ve Yem Kongresi’nde Bursa’yı Özer Matlı Temsil Ediyor

Dünya 5. Yem ve Gıda Kongresi Antalya‘da başladı. “Herkes için Eşitlik ve Refah” ana temasıyla gerçekleştirilen kongreye yerli ve yabancı çok sayıda işadamı ve sanayici ile sektör temsilcisi ve akademisyen iştirak ediyor.

2050 yılı itibariyle dünyada 9 milyar insanın sürdürülebilir, uygun fiyatlarla ve güvenli bir şekilde beslenmesini öngören küresel çaptaki zorluğa dikkat çekilen Kongre’de Bursa’yı Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı temsil ediyor.

Dünyanın farklı bölgelerinden 1000’in üzerinde katılımcının, yem üretimi ve gıda tedarik zincirini kapsayacak şekilde sürdürülebilirlik, piyasalar ve ticaret, yem ve gıda güvenliği, mevzuat ve standartlar, hayvan besleme, inovasyon ve AR-GE konularını ele aldıkları Dünya 5. Yem ve Gıda Kongresi iki yılda bir düzenleniyor ve son olarak 2013 yılında Güney Afrika’da gerçekleştirilmişti.

Dünya 5. Yem ve Gıda Kongresi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Avrupa Yem Sanayicileri Federasyonu (FEFAC) işbirliği ile Uluslararası Yem Sanayi Federasyonu (IFIF) tarafından, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEMBİR) ev sahipliği ve FAO’nun teknik desteğiyle yapılan kongre sektörümüz açısından önemli olduğu kadar ele alınan konular itibariyle tüm insanlığı çok yakından ilgilendiriyor” dedi.

Dünya 5. Yem ve Gıda Kongresi 20 Nisan günü sona erecek.