Bugiad’ın ’’Yılın En’leri Ödülleri’’ Sahiplerini Buldu

Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı, Özer Matlı, Ergun Kağıtçıbaşı, Metin Sırt, Ömür Akkor, Kardesan Deri, BUGİAD Yapı Komitesi, Gülşen Şentürk, Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Mehmet Yıldız kürsüye çıkan kişi ve kuruluşlar oldu.Bursa Girişimci İşadamları Derneği’nin (BUGİAD) üçüncüsünü gerçekleştirdiği ‘Yılın En’leri Ödül Töreni’ önceki akşam gerçekleştirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, toplam 10 ayrı dalda ödül verildi. Gecede ’Eğitime Katkı Ödülü’ Bursa Orhangazi Üniversitesi’ni şehire kazandıran Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı’na verildi. Ödülü vakıf adına Mütevelli Heyeti Başkanı Hilmi Gülcemal Bakan Yıldız’ın elinden aldı.

Yılın işadamı Matlı

Matlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ‘Yılın İşadamı’ seçilirken, ödülünü BUGİAD Başkanı Ali Fuar Er ve AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı birlikte verdi. ’BUGİAD Özel Ödülü’ne layık görülen Ergun Kağıtçıbaşı’na ödülünü Vali Şahabettin Harput takdim ederken, Yılın Girişimcisi Ödülü’nü Çiçek Izgara ortaklarından Metin Sırt, AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin’in elinden aldı.

Vefa Ödülü Yıldız’a

’’Bursa’nın Tanıtımına Katkı Ödülü’’ ’Bursa Mutfağı’ kitabının yazarı Ömür Akkor’a verilirken, ’Yılın Kobisi Ödülü’ne Kardesan Deri şirketi sahiplerinden Sezgin Kartal, Korkut Çaçar ve Uğur Çaçar layık görüldü. Bu yıl ilk kez verilen BUGİAD Komite Ödülü ise BUGİAD Yapı Komitesi’ne gitti. ’Yılın İşkadını’ Podim Zımpara’nın sahibi Gülşen Şentürk seçilirken, ’Tarihe ve Kültüre Hizmet Ödülü’ Prof. Dr. Fuat Sezgin’in oldu. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden hayırsever Mehmet Yıldız da ’Vefa Ödülü’ne layık görüldü.

Zaman dünyayı harman etme zamanı

BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er, ödül töreninde yaptığı konuşmada, kentin ve ülkenin hayallerini büyütmek için çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Er, şunları kaydetti: ’’Zaman daha atak, daha hızlı, daha azimli olarak tüm dünyayı harman etme zamanı. Gelişmiş ülkelerin bıraktığı pazarlarda söz sahibi olma zamanı. Bunun için de ihtiyacımız olan tek şey daha çok çalışmak. Barış ve huzur içinde yaşayan, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birine sahip, ama aynı zamanda en iyi demokratik sistemi de işleten, geleceğe daha fazla ümitle bakan tüm dünya ile barışık Türkiye görmek istiyoruz. Bu Türkiye, bizlerin eseri olacak.’’

Türkiye obez bir büyüme içinde değil

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, BUGİAD’ın ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin büyüdüğünü belirterek, ’’Türkiye, beyniyle, kalbiyle, vicdanıyla büyüyor. Obez bir büyümenin içinde değil. Türkiye bu büyümesini dünyadaki ilk 10 ekonomi arasında yerini almasıyla gösterecek. Omuz omuza birlik beraberlik içinde yapacağımız bu istikrarın korunması için gösterilecek hassasiyet önemlidir’’ dedi.